// Unius d.o.o.

Elektro-montažni radovi i električne instalacije

Izrada električnih instalacija u industrijskim, poslovnim i stambenim objektima

Izrada električnih instalacija u industrijskim, poslovnim i stambenim objektima ključan je proces koji osigurava pravilno funkcioniranje svih električnih uređaja i sustava unutar zgrade. To uključuje planiranje i postavljanje kablova, osigurača, prekidača, utičnica i drugih komponenti. Kvalitetna instalacija ne samo da osigurava sigurnost i pouzdanost, već i omogućuje optimalno korištenje energije, smanjujući troškove i minimalizirajući rizik od kvarova ili nesreća.

Izrada gromobranskih instalacija

Gromobranske instalacije predstavljaju sustav zaštite od udara groma, koji štiti objekte od potencijalno katastrofalnih posljedica. Proces uključuje instalaciju metalnih vodova i uzemljenja, koji preusmjeravaju električnu energiju iz groma sigurno u zemlju. Pravilno dizajnirane i instalirane gromobranske instalacije smanjuju rizik od požara, strujnog udara i oštećenja elektroničke opreme, osiguravajući sigurnost ljudi i imovine.

Elektromontažni radovi za razna industrijska postrojenja

Elektromontažni radovi u industrijskim postrojenjima uključuju postavljanje i održavanje složenih električnih sustava koji pokreću proizvodne procese. To podrazumijeva instalaciju transformatora, razvodnih ormara, motora, te upravljačkih i nadzornih sustava. Preciznost i stručnost u izvođenju elektromontažnih radova osiguravaju neprekidan rad postrojenja, minimaliziraju zastoje i povećavaju učinkovitost proizvodnje.

Montaža sustava tehničke zaštite (protupožarna zaštita, video nadzor, dojavni sustavi)

Montaža sustava tehničke zaštite uključuje instalaciju različitih sigurnosnih uređaja koji štite ljude i imovinu. Protupožarni sustavi, video nadzor i dojavni sustavi osiguravaju pravovremeno otkrivanje opasnosti i omogućuju brzu reakciju. Pravilna montaža i integracija ovih sustava povećavaju razinu sigurnosti, smanjujući rizike od požara, provala i drugih nesreća.

Montaža i spajanje Diesel agregata kao rezervni izvor napajanja

Montaža i spajanje Diesel agregata kao rezervnog izvora napajanja osigurava kontinuiranu opskrbu električnom energijom u slučaju nestanka struje. Diesel agregati su ključni za poslovne objekte, bolnice i druge institucije gdje je pouzdanost napajanja kritična. Proces uključuje instalaciju agregata, spajanje na električni sustav objekta te redovito održavanje kako bi se osigurala njihova ispravnost i spremnost za rad u hitnim situacijama.

Montaža i spajanje električne opreme za postrojenja (crpna postrojenja, kompresori, klima uređaji)

Montaža i spajanje električne opreme za razna postrojenja uključuje rad s uređajima poput crpki, kompresora i klima uređaja. Ovi procesi zahtijevaju visok stupanj preciznosti i stručnosti kako bi se osigurala optimalna funkcionalnost i dugotrajnost opreme. Pravilno instalirana oprema osigurava efikasnost rada postrojenja, smanjujući potrošnju energije i troškove održavanja.

Postavljanje i ugradnja parkirališnih rampi

Postavljanje i ugradnja parkirališnih rampi uključuje instalaciju sustava za kontrolu pristupa vozila u parkirališta. Ovi sustavi mogu biti automatizirani i uključuju senzore, kamere i softver za prepoznavanje registarskih pločica. Pravilna ugradnja parkirališnih rampi poboljšava sigurnost i organizaciju parkirališnih prostora, omogućujući učinkovit protok vozila i smanjujući gužve.

Automatika za krilna i klizna dvorišna vrata (dvorišnu kapiju)

Automatika za krilna i klizna dvorišna vrata uključuje instalaciju motora, senzora i kontrolnih jedinica koje omogućuju automatsko otvaranje i zatvaranje vrata. Ovi sustavi povećavaju sigurnost i praktičnost, omogućujući korisnicima daljinsko upravljanje vratima. Kvalitetna automatika osigurava dugotrajnu i pouzdanu funkcionalnost, uz minimalno održavanje.

Montaža i postavljanje LED rasvjete u industriji, sportskim dvoranama i kućanstvu

Montaža i postavljanje LED rasvjete u raznim okruženjima pruža energetski učinkovito i dugotrajno rješenje za osvjetljenje. LED rasvjeta je poznata po svojoj niskoj potrošnji energije i dugom vijeku trajanja. U industriji, sportskim dvoranama i kućanstvima, pravilno postavljena LED rasvjeta poboljšava radne uvjete, sigurnost i kvalitetu života, smanjujući pritom troškove za električnu energiju.

// Projekti

Naše reference i poslovi

Sinkronizacija i povezivanje postrojenja separacije sa elektronikom drobilice metso IC70C-Video

Izrada elektrotehničkih instalacija u vinariji Adžić